PRZYDATNE STRONY

Gmina Jab?onka
Gmina Jablonka


Strona OKE Krakow
OKE w Krakowie


Strona MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej


Kuratorium w Krakowie
Kuratorium w Krakowie


Muzeum Zubrzyca Górna
Muzeum w Zubrzycy Górnej


BIP
BIP


OSP Zubrzyca Dolna
OSP Zubrzyca Dolna


strona główna * kontakt * archiwum * o szkole * patron szkoły *

O naszej szkole


 


Nasza szkoła położona jest w malowniczym krajobrazie u podnóża Babiej Góry (1725m n.p.m.), w Zubrzycy Dolnej, która należy do regionu zwanego Orawą – bogatego w folklor i tradycje ludowe.
Wieś leży na pograniczu Polski i Słowacji, gdzie rozciąga się Jezioro Orawskie. W pobliżu znajduje się Muzeum Etnograficzne – Dworek Moniaków (Zubrzyca Górna) oraz Skansen Babiogórskiego Parku Narodowego (Zawoja). Warto tutaj zobaczyć barokowy kościół pod wezwaniem św. Michała, a także zorganizować wycieczkę Szlakiem Solnym i podziwiać liczne figurki przydrożne z XVIII i XIX wieku.
Zubrzyca Dolna to wieś o dużych walorach turystyczno-krajoznawczych. Jest to teren bogaty w jagody, grzyby, dzikie zwierzęta. Można także skorzystać ze znajdującej się w pobliżu jazdy konnej. Blisko stąd jest też na Słowację (przejście graniczne – Chyżne ok. 20km), a można tam przyjemnie spędzić czas nad źródłami termalnymi. Także Zakopane znajduje się nie daleko ok. 50km.
Na terenie placówki znajduje się hala sportowa, boisko sportowe, plac zabaw, plac ogniskowy oraz bezpieczny parking. Szkoła uzyskała certyfikat Szkoły z klasą, ma również znaczne osiągnięcia w sporcie.